Analityk ściął prognozę zysku spółki z GPW o 84 proc.

opublikowano: 16-05-2022, 10:18
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Marcin Palenik, analityk Millennium DM, mocno zweryfikował podejście do perspektyw i w konsekwencji także do wyceny spółki KGL.

W raporcie z 16 maja 2022 r. analityk podtrzymał neutralną rekomendację, ale cenę docelową obniżył o 40 proc. do 9,3 zł.

Marcin Palenik obniżył także prognozy wyników, w tym prognozę zysku netto w 2022 r. z 10,6 do 1,7 mln zł.

"KGL ma najgorszy okres pod względem zysków od początku notowań na GPW. Spółka wygenerowała w 2021 r. zaledwie 5,2 mln zł zysku netto, co było najniższym poziomem od 7 lat. Równocześnie przychody spółki osiągnęły rekordowe poziomy, co pokazuje jak niekorzystne są wzrosty cen tworzyw, których spółka nie jest w stanie w całości przenieść dalej na klientów. Niestety wojna w Ukrainie spowodowała kolejny impuls wzrostowy cen surowców, dlatego ten rok również nie będzie łatwy. W samym IV kwartale 2021 r. KGL miał 1,0 mln zł straty netto, czyli był drugim z rzędu, w którym spółka wygenerowała straty“ - napisał analityk w raporcie.

Jak dodaje Marcin Palenik, zarząd chce szybciej indeksować zmiany cen surowców w umowach z klientami i w tym celu renegocjuje umowy. Jeśli się to uda, to możliwe, że wyniki znacząco się poprawią w kolejnych kwartałach.

“Uważamy jednak, że lepiej poczekać aż KGL pokaże rzeczywiście, że zaczyna lepiej sobie radzić pod względem marż. Dodatkowo, zależnie od konkretnych zapisów w umowach, zmiany mogą nie pozwolić na naturalne rozszerzenie marż gdy ceny będą spadać. Sytuacja pozostaje więc mocno niepewna” - dodaje analityk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane