Analityk ściął wycenę Vigo i radzi “trzymaj”

opublikowano: 28-03-2023, 09:02
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Michał Wojciechowski, analityk Ipopemy, obniżył ocenę atrakcyjności inwestycyjnej Vigo Photonics. Powodem był niższy oczekiwany wolumen sprzedaży.

Rekomendacja dla Vigo Photonics została obniżona z “kupuj” do “trzymaj”, a cena docelowa z 660 do 600 zł.

Kurs spółki podniósł się w tym roku o 26 proc., ponieważ udało jej się uniknąć negatywnych skutków małej dostępności komponentów, która pod koniec ubiegłego roku wystraszyła inwestorów. Mimo braku tego rodzaju problemów oraz silnego wzrost przychodów r/r, Michał Wojciechowski obniżył prognozy dla przychodów w 2023 r. o 5 proc. do 96 mln zł oraz dla znormalizowanego zysku netto o 31 proc. do 22,5 mln zł. Przewidywania dla przychodów są o 4 proc. niższe od celu spółki.

Ekspert zmianę prognoz tłumaczy niższym oczekiwanym wolumenem sprzedaży, spowodowanym wyższymi cenami oraz słabą sytuacją w segmentach wojskowym i półprzewodników, gdzie brakowało istotnych kontraktów, które spodziewane są dopiero na przełomie lat 2023/2024.

Aktualny portfel projektów spółki analityk uznał za atrakcyjny, jednak nie przełomowy. Opierając się na nowych prognozach spółka według wskaźnika P/E notowana jest 18,5 razy przychody i 11,2 razy zyski, co Michał Wojciechowski postrzega jako neutralny poziom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane