Analityk widzi potencjał w małej spółce

opublikowano: 06-01-2020, 22:00

Michał Sztabler, analityk Noble Securities, wycenił akcję Aplisensa na 17,3 zł. To znacznie powyżej kursu na GPW, który w dniu wydania rekomendacji wynosił około 10 zł.

„Rok 2020 r. będzie trudniejszy na rynku krajowym oraz w UE, wzrostu oczekuję w krajach WNP (kontynuacja pozytywnych tendencji z 2019 r. w Rosji) oraz eksporcie na pozostałe rynki. Rosnące przychody pozwolą efektywniej wykorzystywać potencjał produkcyjny, wpływając pozytywnie na rentowność. Zakładam zmniejszenie wydatków inwestycyjnych, co przy wciąż wysokim poziomie generowanej gotówki pozwoli zwiększyć wartość dywidendy” — napisał w uzasadnieniu Michał Sztabler. Jak zaznaczył, spółka jest wyceniana z wysokim dyskontem zarówno do krajowych, jak i zagranicznych spółek z branży aparatury kontrolno-pomiarowej (AKPiA). Raport dostępny jest na stronie brokera.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu