Angela Merkel zaczyna walkę z zakazem diesli

opublikowano: 22-10-2018, 13:22

Kanclerz Niemiec Angela Merkel chce wprowadzenia poprawek do przepisów antyspalinowych, by uniknąć zakazów diesli w miastach, gdzie poziom emisji szkodliwego tlenku azotu tylko nieznacznie przekraczają normy, informuje Bloomberg.

Nowymi przepisami ma zostać objęty między innymi Frankfurt, gdzie według sondaży CDU, może przegrać niedzielne wybory. W poniedziałek Merkel rozpoczyna  ostatnią rundę kampanii wyborczej w Hesji gdzie perspektywa wprowadzenia zakazu diesli stała się palącą kwestią. 

Zobacz więcej

Angela Merkel; fot. Bloomberg

- Zasadniczo uważamy, że wprowadzane zakazy są nieproporcjonalne w przypadku, gdy limity są przekroczone o niewielką kwotę - powiedziała Merkel w niedzielę w Berlinie.

Tym samym występuje przeciwko działaniom krajowych sądów administracyjnych, które w lutym opowiedziały się za zakazaniem pojazdów z silnikami diesla w centrach miast, co odbiło się na milionach właścicieli aut.

W tym miesiącu sąd w Berlinie nakazał administracji miejskiej sporządzenie planu zakazującego poruszania się autami ze starszymi modelami silników diesla na 11 ulicach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu