Czytasz dzięki

Apple daje prezesowi nawet milion akcji

opublikowano: 30-09-2020, 07:14

Prezes Tim Cook otrzymał od Apple nagrodę, która może mieć wartość nawet 114 mln USD.

Apple nagrodziło Cooka pakietem nawet 1 mln akcji, które będzie otrzymywał do 2025 roku. Ich obecna wartość sięga między 76 mln USA a 114 mln USD. Wysokość nagrody jest uzależniona od wyników spółki i notowania jej akcji. Będzie przyznana w dwóch częściach. Pierwsza zawiera prawie 334 tys. akcji. Druga, takiej samej wielkości, uzależniona jest od notowań Apple w okresie trzech lat. Jeśli potoczą się dobrze, Cook może dostać nawet dwa razy więcej akcji w drugiej części nagrody. Łącznie prezes Apple może otrzymać nawet 1 mln akcji.

Zobacz więcej

Tim Cook, prezes Apple

Bloomberg

To pierwsza nagroda w postaci akcji, którą Cook dostaje od Apple od kiedy zaczął kierować spółką w 2011 roku. Prezes Apple, który jest już miliarderem, nie sygnalizował gotowości odejścia ze stanowiska, ale kwestia sukcesji była ważnym punktem dyskusji na ostatnich posiedzeniach rady dyrektorów spółki, dowiedział się Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane