Applied Materials pociągnął do góry indeksy w USA

MacroSoft SA
opublikowano: 13-05-2002, 17:12

NOWY JORK (Reuters) - Indeksy amerykańskich giełd zaczęły znacznie rosnąć w poniedziałek, a inwestorzy nabrali nadziei, że wyniki spółek technologicznych takich jak Applied Materials w tym tygodniu będą lepsze od oczekiwań.

Nasdaq Composite wzrósł o 2,1 procent, a Dow Jones zyskał 0,99 procent. W ubiegłym tygodniu indeksy tylko raz zdołały znacząco sie odbić, gdy technologiczny Nasdaq zyskał blisko osiem procent, dzięki dobrym wynikom Cisco Systems.

Inwestorzy oczekują, że Applied Material, światowy lider w produkcji sprzętu do wytwarzania chipów, powtórzy sukces Cisco, którego zysk w ubiegłym kwartale był trzy razy wyższy niż przed rokiem. Wyniki spółki pojawią się po wtorkowym zamknięciu.

Akcje Applied Material podrożały w poniedziałek o pięć procent, ponieważ Goldman Sachs podwyższył prognozy zysków na akcję koncernu w 2002 i 2003 roku.

W ślad za nowojorskimi indeksami wzrósł również kurs dolara. Euro na krótko spadło poniżej 91 centów, a o 17.10 kosztowało 91,03 centa.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MacroSoft SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Applied Materials pociągnął do góry indeksy w USA