Arabia Saudyjska za przedłużeniem przez OPEC redukcji podaży ropy

opublikowano: 17-11-2017, 07:38
aktualizacja: 17-11-2017, 07:39

Saudyjski minister energii Khalid Al-Falih powiedział, że OPEC powinien ogłosić przedłużenie redukcji podaży ropy podczas posiedzenia pod koniec tego miesiąca.

Khalid Al-Falih podkreślił, że jest mało prawdopodobne, aby OPEC zdołał zredukować nadmierne zapasy ropy do ich historycznego średniego poziomu do końca marca, kiedy kończy się obowiązujące obecnie porozumienie w sprawie zmniejszenia podaży.

Khalid al-Falih
Zobacz więcej

Khalid al-Falih Bloomberg

- Musimy uznać, że na koniec marca nie osiągniemy poziomu, który chcieliśmy, czyli średniej pięcioletniej – podkreślił saudyjski minister. – To oznacza, że przedłużenie w jakiejś formie jest potrzebne. Preferuję jasne stanowisko wobec rynku, czyli ogłoszenie 30 listopada co zrobimy – dodał.

Nieoficjalnie wiadomo, że Rosja, która jest kluczowym uczestnikiem porozumienia w sprawie redukcji podaży ropy, nie jest przekonana o konieczności podejmowania decyzji już z końcem obecnego miesiąca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Arabia Saudyjska za przedłużeniem przez OPEC redukcji podaży ropy