ArcelorMittal chce zainwestować 800 mln USD w Liberii

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 26-01-2021, 13:21

Producent stali prowadzi zaawansowane rozmowy z rządem Liberii. Jego nakłady na inwestycje w afrykańskim kraju mają w tym roku wynieść 800 mln USD.

ArcelorMittal
ArcelorMittal
Martin Divisek

“Rozmowy z ArcelorMittal w sprawie zmiany umowy o wydobyciu minerałów przyniosły znaczący postęp” - stwierdził prezydent Liberii George Weah. “Nowy projekt rozważany przez firmę potroi wielkość eksportu rud żelaza, zwiększając dochody rządu” - dodała głowa państwa.

Gospodarka Liberii wciąż zmaga się ze skutkami epidemii Eboli, która przetoczyła się przez cały kraj w 2014 roku. Aktualnie dodatkowym obciążeniem jest dla niej pandemia koronawirusa. Jeśli rozmowy z producentem stali zostaną doprowadzone do końca, firma zainwestuje w tym roku w afrykańskim kraju 800 mln USD.

ArcelorMittal prowadzi kopalnię rudy żelaza w Yekepa w północnej Liberii. Ekspansja firmy w tym regionie rozpoczęła się w 2013 roku. Od tego czasu na drodze do rozwoju w Afryce największy na świecie producent stali napotkał na kilka przeszkód, w tym epidemię Eboli, załamanie cen rud żelaza i konkurencję ze strony bułgarskiej firmy Prista Oil, z którą rząd Liberii podpisał umowę koncesyjną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane