ARiMR: 23,8 mln zł w 2005 roku na pomoc w utylizacji padłych zwierząt

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-02-2005, 11:07

23,8 mln zł przeznaczy w tym roku na pomoc w utylizacji padłych zwierząt Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Do 11 marca zakłady branży utylizacyjnej powinny złożyć wnioski o pomoc finansową w centrali Agencji - poinformowała rzeczniczka ARiMR w piątkowym komunikacie.

23,8 mln zł przeznaczy w tym roku na pomoc w utylizacji padłych zwierząt Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Do 11 marca zakłady branży utylizacyjnej powinny złożyć wnioski o pomoc finansową w centrali Agencji - poinformowała rzeczniczka ARiMR w piątkowym komunikacie.

Według ARiMR, umowy z zakładami zostaną podpisane w ciągu blisko 4 tygodni po terminie złożenia wniosków. Pomoc będzie udzielana zakładom, które zapewnią najbardziej efektywne wykorzystanie środków finansowych.

"Pomoc finansowa Agencji będzie udzielana na częściowe pokrycie kosztów działalności poniesionych przez zakłady od 1 stycznia do 31 grudnia 2005 r. i nie może przekroczyć 98 proc. kwoty kosztów związanych z jej wykonywaniem. Pomoc ta obejmie utylizację wyłącznie padłych sztuk przeżuwaczy i świń posiadających stosowne oznaczenia. W przypadku przeżuwaczy dotyczy to kolczyków, a w przypadku świń - numeru ewidencyjnego gospodarstwa" - czytamy w komunikacie.

W kolejnych latach Agencja będzie przyjmowała wnioski do 15 grudnia roku poprzedzającego rok, na który będzie udzielana pomoc finansowa. Umowy z firmami utylizacyjnymi będą zawierane corocznie, po zatwierdzeniu planu finansowego Agencji. Dzięki temu firmy zajmujące się utylizacją będą znały warunki, na jakich Agencja będzie udzielała pomocy finansowej, jeszcze przed rozpoczęciem następnego roku.

W 2004 roku Agencja dopłaciła do zbioru 80 594 padłych przeżuwaczy i 174 712 świń, ich przetworzenia na mączkę i jej spalenia, łączną kwotę 20,1 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane