Armatura poprosi o 30 mln zł

Anna Pronińska
opublikowano: 05-02-2007, 00:00

Krakowska spółka jest coraz bliżej warszawskiego parkietu. Skorzystała na koniunkturze i poprawiła wyniki.

Krakowska spółka jest coraz bliżej warszawskiego parkietu. Skorzystała na koniunkturze i poprawiła wyniki.

Krakowska Armatura, kontrolowany przez PZU Życie największy krajowy producent armatury łazienkowej, rozwija skrzydła dzięki boo-mowi w polskim budownictwie. I chce jeszcze w tym półroczu zadebiutować na warszawskim parkiecie.

— Do połowy roku zamierzamy przeprowadzić emisję akcji wartości ponad 30 mln zł. Pieniądze przeznaczymy na dalszy rozwój działalności operacyjnej — mówi Konrad Hernik, prezes Armatury Kraków.

Cel: 200 mln zł

O upublicznieniu spółka myślała od dawna. Musiała jednak poprawić wyniki.

— Zwiększył się nasz potencjał produkcji i sprzedaży. W 2006 r. przychody ze sprzedaży wyniosły ponad 130 mln zł, w tym roku planujemy osiągnięcie około 150 mln zł, a w ciągu trzech lat chcemy przekroczyć 200 mln zł — dodaje prezes.

W 2005 r. spółka zanotowała 105,7 mln zł przychodów i 2,3 mln zł zysku netto. Ubiegłorocznego zysku prezes nie chce podać. Z innych źródeł wiadomo jednak, że po ośmiu miesiącach 2006 r. czysty zarobek Armatury wyniósł około 2,5 mln zł i poprawił się ponadtrzykrotnie w porównaniu z tym samym okresem 2005 r. Przychody sięgnęły 80 mln zł (wzrost ponad 40 proc.).

Tajemnicze projekty

Prezes podkreśla, że spółka dynamicznie się rozwija.

— W zeszłym roku dzięki dobrej koniunkturze w budownictwie krajowy rynek armatury znacznie się rozszerzył. Szacujemy, że nasz systematycznie rosnący udział w rynku jest obecnie nie mniejszy niż 35 proc. — ocenia Konrad Hernik.

We wrześniu firma otworzyła nowy zakład w Krakowie. Kosztował ponad 45 mln zł.

— Nasze projekty rozwojowe wymagają podwyższenia kapitału — mówi prezes.

Obecnie Armatura produkuje ponad 1,2 mln sztuk baterii łazienkowych i kuchennych rocznie. Jej wyroby trafiają również na rynki rosyjski i ukraiński.

90 proc. akcji spółki ma PZU Życie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Armatura poprosi o 30 mln zł