ARP zawarła umowę kupna Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych od KGHM

  • PAP
opublikowano: 13-03-2023, 19:27
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Agencja Rozwoju Przemysłu podpisała umowę zakupu Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych od KGHM Polska Miedź - poinformowała ARP w poniedziałkowym komunikacie.

Jak podała agencja, w kolejnych miesiącach ARP TFI złoży wniosek do sądu w celu rejestracji pierwszego "Polskiego Zielonego Funduszu by ARP" (Polish Green Fund by ARP).

Bartlomiej Kudowicz / Forum

Fundusz będzie dysponował środkami zarówno Agencji Rozwoju Przemysłu, jak i polskich, i międzynarodowych instytucji finansowych (publicznych i prywatnych) zainteresowanych ekspozycją na zieloną transformację i dekarbonizację energetyczną polskiej gospodarki oraz zieloną budowę i modernizację aktywów w Polsce.

Jak podała ARP, Polski Zielony Fundusz (PZF) ma być infrastrukturalnym funduszem inwestycji w zielone oraz transformujące się aktywa, które będą uniezależniały Polskę od węglowodorów.

PZF, zarządzany przez ARP TFI, w ramach określonej polityki inwestycyjnej, będzie inwestował m.in. w transformację i dekarbonizację polskiego ciepłownictwa lokalnego oraz innych instalacji komunalnych, generację oraz energetykę wiatrową, energetykę słoneczną, zieloną chemię, rozwiązania gospodarki obiegu zamkniętego oraz zielony przemysł.

"Polski Zielony Fundusz ma zamiar ściśle współpracować z Jednostkami Samorządu Terytorialnego, celem zazieleniania gospodarki komunalnej, z ciepłownictwem na czele. Mamy zarówno pomysły technologiczne, analizowane i rozwijane z partnerami branżowymi, jak i również instrumentarium finansowe. Będziemy inwestować w zielone moce wytwórcze oraz w łańcuch wartości" - powiedział cytowany w komunikacie prezes ARP Cezariusz Lesisz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane