Autonomiczny autobus miał kolizję mniej niż 2 godziny po ruszeniu w trasę

Marek Druś, The Guardian
opublikowano: 09-11-2017, 13:02
aktualizacja: 09-11-2017, 13:03

Uruchomiony w Las Vegas pierwszy w USA poruszający się po publicznych drogach autonomiczny autobus miał wypadek w mniej niż 2 godziny po tym jak zaczął przewozić pasażerów. Do kolizji doprowadził jednak błąd człowieka.

Autonomiczny autobus jeździ w Los Angeles w tzw. Dzielnicy Innowacji. Niedługo po tym jak zaczął przewozić pasażerów doszło do kolizji. Najechała na niego ciężarówka. Nikomu nic się nie stało. Pasażerowie podkreślają, że autonomiczny autobus stał w momencie kolizji. Policja stwierdziła, że winny jest kierowca ciężarówki, który cofał w niedozwolonym miejscu.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Autobus robił to, co powinien. Jego czujniki zarejestrowały ciężarówkę i zatrzymał się aby uniknąć kolizji – oświadczyły władze miasta. – Niestety, kierowca ciężarówki się nie zatrzymał i otarł się o przedni zderzak autobusu. Gdyby ciężarówka miała ten sam zestaw czujników co autobus wypadku dałoby się uniknąć – dodały.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Guardian

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu