AutoStore dąży do wyceny 10 mld USD po IPO

opublikowano: 29-06-2021, 10:31

AutoStore, norweska firma zajmującą się robotyką magazynową, planuje swoją pierwszą ofertę publiczną (IPO). Spółka chce uzyskać wycenę na poziomie 10 mld USD - ustalił Bloomberg.

AutoStore
AutoStore
Fot. Liesa Johannssen-Koppitz/Bloomberg

Organizacją pierwszej oferty publicznej AutoStore zajmą się JPMorgan i Morgan Stanley. Bloomberg dowiedział się, że debiut spółki na jednej z europejskich giełd może odbyć się jeszcze w tym roku.

Założona w 1996 roku firma AutoStore z siedzibą w norweskim mieście Nedre Vats specjalizuje się w produkcji robotów używanych w magazynach. Jej maszyny są użytkowane w ponad 600 obiektach w 35 krajach.

Większościowym udziałowcem AutoStore od 2019 roku jest fundusz private equity Thomas H. Lee Partners. W kwietniu 2021 roku sprzedał 40 proc. akcji japońskiemu konglomeratowi technologicznemu, SoftBankowi. Transakcja wyceniła wówczas firmę na 7,7 mld USD z uwzględnieniem długu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane