„Avatar” trzecim filmem Camerona, który zarobił ponad 2 mld USD

skib/, CNBC
opublikowano: 23-01-2023, 15:09
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

„Avatar: Istota wody”, sequel kultowego filmu Jamesa Camerona sprzed 13 lat, zarobił ponad 2 mld USD. Tym samym stał się trzecim dziełem reżysera, które wygenerowało rekordowy zysk – donosi stacja CNBC.

Tylko pięć innych filmów zarobiło więcej. Co znamienne, dwa z nich nakręcił James Cameron: „Titanica” i pierwszą część „Avatara”. Trzy pozostałe to „Avengers: Koniec gry”, „Avengers: Wojna bez granic” oraz „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy”.

W niedzielę odnotowano, że kontynuacja „Avatara” przyniosła zysk w wysokości 598 mln USD w Stanach Zjednoczonych i 1,4 mld USD w pozostałych krajach. Obecnie jest szóstym najlepiej zarabiającym filmem wszech czasów i prawdopodobnie z czasem uplasuje się jeszcze wyżej w rankingach.

Niebagatelny zysk dobrze rokuje dla serii „Avatar”, której trzy kolejne części ukażą się w ciągu najbliższych pięciu lat. James Cameron zapowiadał wcześniej, że sequel musi stać się trzecim lub czwartym najlepiej zarabiającym filmem w historii żeby osiągnąć rentowność.

Budżet „Istoty wody” nie jest znany, ale szacuje się, że bez kosztów marketingu wyniósł między 250 a 350 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane