Azja: spadki kursów akcji i dolara; zyskuje złoto, ropa i obligacje

Przemek Barankiewicz
17-03-2003, 09:12

Ostre przemówienie prezydenta USA, który dzisiejszy dzień nazwał momentem prawdy dla świata, odbiło się na rynkach azjatyckich. Gracze ruszyli do zakupów bezpiecznych inwestycji. Złoto zyskało najwięcej od półtora miesiąca, a ropa podrożała o 4,4 proc. Spadły ceny akcji. Indeks giełdy w Korei Południowej, która opiera się wyłącznie na imporcie ropy, stracił ponad 4 proc.

Po szczycie koalicji antyirackiej na Azorach rynek nie ma wątpliwości, że dyplomaci mają już ostatnią dobę na pokojowe rozwiązanie konfliktu. Waluta USA osłabiła się wobec niemal wszystkich walut azjatyckich.

Na giełdach akcji tracili eksporterzy, którzy najbardziej mogą ucierpieć na wybuchu wojny. Przecena producentów aut, na czele z Hyundai Motor, zepchnęła wskaźnik Kospi najniżej od października 2001 r. Po około 2 proc. straciły główne indeksy na pozostałych parkietach kontynentu.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Azja: spadki kursów akcji i dolara; zyskuje złoto, ropa i obligacje