ISB: rosną szanse na porozumienie w sprawie IACS

22-02-2002, 15:31

Po piątkowym spotkaniu prezesa Hewlett Packard Polska i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) przesunięto podjęcie ostatecznej decyzji w sprawie Zintegrowanego Systemu Zarządzania i Kontroli (IACS) do poniedziałku w nocy, powiedział ISB rzecznik ARiMR Antoni Radzewicz. Wskazuje to na chęć do ustępstw ze strony ARiMR, powiedziała ISB rzecznik HP Dominika Krzyżanowska.

„Ostateczne decyzje zapadną w poniedziałek do godziny 24:00” – powiedział Radzewicz.

Taka decyzja zapadła po spotkaniu kierownictwa Agencji i HP, dodał. Przedstawiciele polskiego oddziału Hewlett Packard chcą uzyskać zgodę kierownictwa w Kalifornii, powiedział Radzewicz, nie podając szczegółów.

„Przełożenie terminu wskazuje, że Agencja jest skłonna do niewielkich ustępstw” – powiedziała Krzyżanowska. „Sprzyja to porozumieniu i nadal mamy nadzieję, że uda się je osiągnąć” – dodała.

Już samo spotkanie przedstawicieli ARiMR z HP było przełomem, ponieważ do tej pory strony kontaktowały się jedynie pisemnie. „Z tych faktów wynika, że obie strony poszukują rozwiązań racjonalnych” – powiedział Radzewicz.

Ostateczna decyzja w sprawie systemu IACS miała zapaść do piątku.

Wcześniej Aleksander Bentkowski, prezes ARiMR postawił HP ultimatum żądając bezwarunkowego przyjęcia nowych warunków umowy, albo grożąc jej zerwaniem.

ARMiR żądała rozwiązania umowy na konserwację systemu, wartej 102,5 mln euro, bez konsekwencji prawnych dla obu stron, a także wyłączenie części nieinformatycznej z umowy, tj. 23 mln euro oraz obniżenia wynagrodzeń za część informatyczną.

Piątkowa „Gazeta Wyborcza” ujawniła zapisy aneksu, zawierające m.in. klauzulę: „ARiMR i HP zgodnie stwierdzają, że dostarczone przez HP produkty dotyczące części nieinformatycznej posiadają znikomą wartość użytkową” czy „HP wykonując przedmiot umowy może posługiwać się podwykonawcami zatwierdzonymi przez ARMiR”.

Magdalena Wierzchowska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / <b>ISB</b>: rosną szanse na porozumienie w sprawie IACS