ISB: wicepremier Holandii porozmawia z W.Kaczmarkiem o Eureko

Przemek Barankiewicz
13-02-2002, 11:56

Nie jest wykluczone, że Eureko złoży skargę do Komisji Europejskiej w związku z tym, że Ministerstwo Skarbu wciąż nie wyraziło zgody na nabycie przez Eureko 21% akcji PZU SA, powiedział ISB w środę Chris Breedreld, rzecznik wicepremier Holandii Annemarie Jorritsma-Lebbink. Breedreld potwierdził, że wicepremier Holandii będzie w środę rozmawiać o PZU z ministrem skarbu.

„Podczas dzisiejszego spotkania z ministrem skarbu Wiesławem Kaczmarkiem będzie poruszona kwestia PZU. Oczywiście, nie mogę powiedzieć, o czym dokładnie będziemy rozmawiać” - powiedział Breedreld.

Na pytanie, czy Eureko planuje złożenie skargi do KE, Breedreld odpowiedział: „Nie można tego wykluczyć”.

Podkreślił także, że wicepremier i minister finansów Marek Belka, z którym Jorritsma-Lebbink spotkała się wcześniej w środę, opowiedział się za znalezieniem rozwiązania w sprawie PZU.

W styczniu rzeczniczka Eureko Lorrie Morgan powiedziała ISB, że Eureko oczekuje wypełnienia umowy ze Skarbem Państwa, która określa prawo inwestora do nabycia dodatkowych 21% akcji w PZU. Morgan podkreśliła, że ilość akcji, jaką może kupić Eureko została już określona. Umowa ta miała być zrealizowana do końca 2001 roku, ale Kaczmarek - jak powiedział w lutowym wywiadzie dla ISB - ma co do niej wątpliwości. Dodał wówczas, że prowadzi negocjacje z Eureko.

W 1999 roku Eureko kupiło w konsorcjum z BIG Bankiem Gdańskim 30% akcji PZU.

Kaczmarek powiedział także w lutowym wywiadzie dla ISB, że emisja publiczna PZU może zostać przesunięta na 2003 rok.

W środę Jorritsma-Lebbink i Belka podpisali umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską i Holandią.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / <b>ISB</b>: wicepremier Holandii porozmawia z W.Kaczmarkiem o Eureko