Bakaliowe badanie gotowe

GRA
opublikowano: 15-09-2008, 00:00

Zgodnie z harmonogramem, Bakalland i Atlanta kończą dziś due diligence. Teraz zajmą się negocjowaniem umowy połączeniowej.

Zgodnie z harmonogramem, Bakalland i Atlanta kończą dziś due diligence. Teraz zajmą się negocjowaniem umowy połączeniowej.

Bakalland i Atlanta Poland od początku czerwca pracują nad połączeniem sił. Wtedy zaczęło się w nich due diligence (badanie prawno-finansowe). Pierwotnie miało się zakończyć 15 lipca, ale ze względu na sezon urlopowy partnerzy przesunęli ten termin do 15 września. Czyli do dziś.

— Wszystko idzie zgodnie z planem. Trwa sama końcówka badania i w poniedziałek 15 września dostaniemy końcowe raporty — powiedział nam przed weekendem Dariusz Mazur, prezes i największy akcjonariusz Atlanty Poland.

To nie oznacza, że strony natychmiast podpiszą umowę połączeniową.

— Mamy do ustalenia jeszcze kilka kwestii — wyjaśnia Dariusz Mazur.

Dopiero po podpisaniu porozumienia strony zajmą się formalnościami, m.in. prospektem emisyjnym, zwołaniem walnych zgromadzeń i wystąpieniem o rejestrację połączenia przez sąd. Debiut połączonych podmiotów na GPW zaplanowano na pierwszy kwartał 2009 r.

Planowana fuzja będzie miała formę przejęcia Atlanty przez Bakalland, który w zamian wyemituje papiery skierowane do akcjonariuszy Atlanty. Parytet zakłada, że za 0,9346 akcji Bakallandu przysługiwać będzie jedna akcja Atlanty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu