Bałkański krezus skazany na 5 lat więzienia za podatki

opublikowano: 20-06-2016, 12:05

Serbski sąd skazał jednego z najbogatszych mieszkańców Bałkanów na pięć lat więzienia za oszustwa podatkowe, informuje agencja AP.

Walka z korupcją jest jednym z priorytetów rządu na drodze do członkostwa w Unii Europejskiej.

Zobacz więcej

Miroslav Miskovic

Reuters/Forum

Miroslav Miskovic był jedną z najbardziej wpływowych postaci w Serbii o ścisłych powiązaniach ze światem polityki. Został uznany winnym przez sąd antykorupcyjny za pomaganie swojemu synowi Marko uniknięcia zapłaty około 3 mln EUR podatków od zysków z jego biznesu budowlanego. Oprócz wyroku więzienia sąd nakazał Miskovicowi zapłacenie kary w wysokości 65 tys. EUR.

Marko Miskovic został skazany już wcześniej w związku z tymi zarzutami na wyrok 3,5 roku więzenia.

Miroslav Miskovic zbudował swoje imperium za czasów Slobodana Milosevica, a w późniejszym okresie mocno je rozbudował. W roku 2007 wartość jego majątku szacowana była na 2 mld USD. Według agencji AP od tego czasu jeszcze się zwiększyła.

Miskovic, jeden z najbogatszych mieszkańców Serbii, jest właścicielem Delta Holding, jednej z największych firm regionu. Firma działa w takich obszarach jak sprzedaż detaliczna, po nieruchomości, ubezpieczenia i rolnictwo w Serbii i pozostałej części Bałkanów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, AP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu