Czytasz dzięki

Baltic Capital TFI otwiera parasol

opublikowano: 01-07-2020, 22:00

Niezależne towarzystwo wprowadzi do oferty kilka funduszy otwartych. Liczy na co najmniej 100 mln zł aktywów

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zatwierdził prospekt informacyjny funduszu Baltic SFIO. Otwiera to możliwość uruchomienia funduszy, które będą dostępne dla szerokiego grona klientów. Jeden z nich — Baltic Makro Alokacji — będzie funduszem absolutnej stopy zwrotu, którego strategia będzie zbliżona do istniejącego od pięciu lat Baltic Makro FIZ.

Marcin Wiński, członek zarządu Baltic Capital TFI, podkreśla, że
towarzystwo ma już deklaracje wpłat kapitału do nowych funduszy.
Zobacz więcej

NA DOBRY START:

Marcin Wiński, członek zarządu Baltic Capital TFI, podkreśla, że towarzystwo ma już deklaracje wpłat kapitału do nowych funduszy. Fot. WM

— Dotychczas strategie te były dostępne wyłącznie dla wąskiego grona inwestorów z racji ich stosowania w formule funduszy zamkniętych. Cieszymy się, że możemy zaoferować produkt dla każdego, tym bardziej w momencie, gdy środowisko niskich stóp procentowych zachęca do poszukiwańinteresującej alternatywy — mówi Marcin Wiński, członek zarządu towarzystwa.

W ofercie znajdą się ponadto fundusze Baltic Konserwatywny (w portfelu będą obligacje polskie i zagraniczne), Baltic Stabilnego Dochodu i Baltic Zrównoważony. W dwóch ostatnich papiery dłużne w mniejszym bądź większym stopniu uzupełniane będą akcjami. Funduszu czysto akcyjnego na razie pod parasolem nie będzie, ale niewykluczone, że za jakiś czas zostanie on uruchomiony.

— Nasz zespół zarządzających od lat specjalizuje się w strategiach total return, których zasadniczym celem jest osiąganie pozytywnych stóp zwrotu w każdym roku kalendarzowym. Z naszego punktu widzenia są to najbardziej wymagające strategie. Na ich sukces składa się szereg substrategii, które wzajemnie się uzupełniają, ale równie dobrze sprawdzają się także niezależnie od siebie. Każda z nich będzie w odpowiednim stopniu pracować na stopy zwrotu wdrażanych rozwiązań — dodaje Marcin Wiński.

Jak przyznaje, towarzystwo ma już deklaracje, dotyczące zasilenia funduszy otwartych aktywami w wysokości około 80 mln zł. Spodziewa się przekroczenia 100 mln do końca roku. Jednostki będą dystrybuowane przez towarzystwo, własną stronę internetową i sieć dystrybutorów. Zespół zarządzających funduszami tworzą Arkadiusz Bogusz, który jest dyrektorem inwestycyjnym, Bartłomiej Pawlak — dyrektor rynku akcji oraz Alan Witczak i Piotr Jaromin. Według danych serwisu analizy.pl, na koniec maja 2020 r. towarzystwo, które jest jednym z najmniejszych na rynku, miało pod zarządzaniem aktywa o wartości 184 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane