Bank Światowy obniżył prognozę wzrostu Azji

Bank Światowy spodziewa się niższej dynamiki wzrostu gospodarczego w regionie Azji Pacyfiku w tym i przyszłym roku.

Bank Światowy obniżył prognozę wzrostu gospodarczego w regionie Wschodniej Azji i Pacyfiku do 6,5 proc. W przyszłym roku ma wynosić 6,4 proc. Wcześniej prognozowano 6,7 proc. tempo wzrostu. W 2014 roku wyniosło ono w tym regionie 6,8 proc.

Zobacz więcej

Reuters/FORUM

- Spodziewamy się wolniejszego wzrostu we Wschodniej Azji z powodu poszukiwania równowagi przez gospodarkę Chin oraz tempa spodziewanej normalizacji polityki stóp w USA – powiedział Sudhir Shetty, główny ekonomista ds. regionu w Banku Światowym. - Jeśli wzrost spowolni w Chinach jeszcze mocniej, efekty będą odczuwalne w pozostałych częściach regionu, szczególnie w krajach powiązanych z Chinami handlem, inwestycjami i turystyką – dodał.

Wschodnia Azja generuje ok. 40 proc. globalnego wzrostu gospodarczego.

Bank Światowy prognozuje obecnie, że tegoroczny wzrost gospodarczy w Chinach wyniesie 6,9 proc., a w przyszłym spadnie do 6,7 proc. Wcześniej prognozował, że wyniesie 71, proc. w 2015 roku i 7,0 proc. w 2016 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Bank Światowy obniżył prognozę wzrostu Azji