BASF nie zrealizuje 3-letniej prognozy wzrostu zysku

Zakłady Mięsne MORLINY Spółka Akcyjna
opublikowano: 22-10-2001, 12:41

FRANKFURT (Reuters) - Prezes niemieckiej grupy chemicznej BASF Juergen Strube powiedział w poniedziałek, że pogarszająca się sytuacja ekonomiczna na świecie zmusza grupę do wycofania się ze swoje trzyletniej prognozy wzrostu zysków.

Strube powiedział w wywiadzie dla Reutera, że BASF nie będzie w stanie osiągnąć w najbliższych trzech latach wzrostu zysku operacyjnego na poziomie 10 procent rocznie.

"Spowolnienie zaczęło się w drugim kwartale, a w trzecim proces ten nabrał tempa" - powiedział Strube. "Tragiczne wydarzenia z 11 września jeszcze pogarszają sytuację" - dodał.

"Zyski grupy w drugim półroczu będą z powodu tych czynników niższe niż zakładaliśmy" - powiedział prezes BASF.

Podczas wizyty w Chinach w ubiegłym miesiącu Strobe mówił, że jest coraz mniej prawdopodobne, by grupa zrealizowała założone wcześniej cele, ale i tak akcje BASF spadły w poniedziałek na frankfurckiej giełdzie.

Także w poniedziałek europejskie gazety - brytyjski Financial Times i francuskie Les Echos podały że BASF będzie konkurował z holenderską grupą chemiczną DSM o przejęcie francuskiej spółki Rhodia.

Według mediów Holendrzy przebili wcześniejszą ofertę BASF oferując 14 euro za jedną akcję Rhodii, czyli o dwa euro więcej niż niemiecki koncern.

BASF odmówił komentarza w tej sprawie.

((Reuters Serwis Polski, tel. +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zakłady Mięsne MORLINY Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / BASF nie zrealizuje 3-letniej prognozy wzrostu zysku