Czytasz dzięki

Będzie wezwanie na Impexmetal

opublikowano: 16-05-2019, 16:51
aktualizacja: 16-05-2019, 16:59

Impexmetal, Boryszew oraz SPV Boryszew 3 zawarły porozumienia i zobowiązały się do działań w celu ogłoszenia wezwania na pozostające poza ich kontrolą akcje Impexmetalu.

"Zgodnie z postanowieniami Porozumienia Strony zobowiązały się do wspólnego działania w celu ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji Spółki innych niż akcje posiadane przez Strony. W przypadku nieosiągnięcia w ramach wezwania ogłoszonego zgodnie ze zdaniem poprzednim łącznie 90% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Spółki, Strony rozważą ogłoszenie wezwania do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji Spółki zgodnie z art. 91 ust. 6 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych. W przypadku osiągnięcia w wyniku powyżej wskazanych wyżej wezwań łącznie co najmniej 90% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Spółki, Strony przeprowadzą przymusowy wykup akcji Spółki posiadanych przez pozostałych akcjonariuszy Spółki" - podano.

Kapitalizacja Impexmetalu to 811 mln zł, przy wartości księgowej 1,62 mld zł. Roman Karkosik pośrednio kontroluje 65,16 proc. akcji spółki.

Transakcja ma być sfinansowana z kredytu, który zaciągnął Impexmetal (270 mln zł), a która jest gwarantowana przez Boryszew.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane