BFG wyciska zysk z Banku Handlowego

opublikowano: 06-05-2019, 11:08

Bank musiał w pierwszym kwartale przeznaczyć na fundusz gwarancyjny ok. dwóch trzecich kwoty, którą zarobił.

Bank Handlowy odnotował 59 mln zł skonsolidowanego zysku netto za I kw. 2019 r. Podał też, że gdyby nie obciążenie rekordową składką na fundusz BFG, niemal dwa razy wyższą niż rok wcześniej, zysk wyniósłby 155 mln zł. 

Sławomir Sikora, prezes Banku Handlowego
Zobacz więcej

Sławomir Sikora, prezes Banku Handlowego fot. Marek Wiśniewski

„Otoczenie regulacyjne i ekonomiczne w pierwszych trzech miesiącach 2019 r. stanowiło poważne obciążenie wyniku finansowego sektora bankowego w Polsce i miało istotny wpływ na przewidywalność prowadzenia działalności. W Citi Handlowym skupiliśmy się na realizacji strategii: transformacji cyfrowej, dalszej poprawie doświadczeń klientów oraz tworzeniu nowoczesnych warunków pracy. Po pierwszym kwartale widzę postęp i duże zaangażowanie pracowników” – mówi Sławomir Sikora, prezes Banku Handlowego, cytowany w komunikacie.

Zdaniem prezesa, Bank Handlowy jest na dobrej drodze do osiągnięcia strategicznego celu zwiększenia liczby klientów indywidualnych o 50 proc. do 2021 r. oraz sprzedaży 2 mld zł nowych kredytów detalicznych. Za pośrednictwem kanałów cyfrowych bank sprzedaje o 77 proc. więcej niż rok wcześniej kredytów gotówkowych i o 42 proc. więcej kart kredytowych. 

Depozyty indywidualne na koniec marca urosły o 15 proc., a instytucjonalne o 13 proc. (rok do roku). Portfel kredytów był o 11 proc. wyższy niż przed rokiem. W pierwszym kwartale wskaźnik kredytów do depozytów spadł o 1 pkt. proc. do poziomu 64 proc., jednego z najniższych w sektorze. Łączny współczynnik kapitałowy TCR wyniósł 16,2 proc.

 

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu