BGK jest gotowy do zaoferowania obligacji infrastrukturalnych

06-07-2004, 15:03

PAP: Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) jest przygotowany do zaoferowania obligacji infrastrukturalnych dla funduszy emerytalnych i inwestycyjnych - poinformował we wtorek PAP prezes banku, Andrzej Dorosz.

"Instrumenty dosyć łatwo stworzyć, ale nie mamy partnerów do tego. Musimy mieć emitenta, bo my nie jesteśmy emitentem. Występujemy w charakterze agenta, który będzie przygotowywał emisję" - powiedział PAP Dorosz.

Emitentem miałoby być Ministerstwo Infrastruktury, które powinno przygotować produkty. Inwestycje w infrastrukturę miałyby być finansowane obligacjami infrastrukturalnymi za pośrednictwem BGK.

"BGK jest przygotowany (do zaoferowania obligacji infrastrukturalnych - PAP). Jesteśmy w stanie zrobić emisję dosyć szybko. Wydaje się także, że jest absorpcja na rynku właśnie ze strony funduszy emerytalnych i inwestycyjnych" - dodał Dorosz.

We wstępnych wynikach BGK wykazał po sześciu miesiącach 2004 r. zysk brutto w wysokości 79 mln 282 tys. zł. W tym samym czasie 2003 r. zysk brutto wyniósł 56 mln 368 tys. zł. Aktywa banku po sześciu miesiącach 2004 r. przekroczyły 9 mld zł.

Wartość portfela kredytowego brutto BGK w I półroczu 2004 r. wzrosła do ponad 5,3 mld zł, czyli o 8,5 proc. wobec stanu z 31 grudnia 2003 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BGK jest gotowy do zaoferowania obligacji infrastrukturalnych