Bill Gates ogłosi budowę Centrum Usługowego w Polsce - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-02-2006, 08:33

Bill Gates ogłosi podczas czwartkowej wizyty w naszym kraju budowę Centrum Usługowego w Polsce. Stąd będą prowadzone operacje księgowe całego koncernu Microsoft - zapowiada "Życie Warszawy".

Bill Gates ogłosi podczas czwartkowej wizyty w naszym kraju budowę Centrum Usługowego w Polsce. Stąd będą prowadzone operacje księgowe całego koncernu Microsoft - zapowiada "Życie Warszawy".

 Informacja jest nieoficjalna. - Nie mogę zbyt wiele powiedzieć, poza tym, że chcemy rozszerzyć swoją działalność w Polsce i dotyczy to kwestii usługowej. Więcej powie sam Bill Gates - powiedział gazecie w środę Bartłomiej Danek, rzecznik Microsoft Polska.

Według Marcina Kaszuby, byłego już szefa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, może tutaj chodzić o centrum badawczo-rozwojowe lub usługowe. - Stawiałbym na to drugie. Podobne inwestycje ma już w Polsce producent wyrobów tytoniowych Philip Morris, a przymierza się Shell - powiedział "ŻW" Marcin Kaszuba.

Dodaje, że uruchomienie takiego centrum nie wymaga dużych nakładów finansowych, bo jest to budynek i kilkaset stanowisk z komputerami. - Korzyści, to miejsca pracy dla naszych absolwentów oraz dostęp do nowoczesnych technologii. A to za kilka lat będzie owocować konkurencyjnością naszej gospodarki- uważa Marcin Kaszuba. Według byłego prezesa PAIiIZ w Polsce stworzony jest do tego cały system zachęt.

- Ewentualny inwestor może korzystać z ulg w specjalnych strefach ekonomicznych. Mamy informatyków na wysokim poziomie. Studenci Uniwersytetu Warszawskiego od kilku lat wygrywają międzynarodowe zawody. Ponadto nasze koszty pracy są ciągle konkurencyjne w Unii - wylicza Kaszuba.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane