Bioton nie dostał całej płatności

DI
opublikowano: 04-05-2011, 00:00

Bayer ma uregulować zobowiązania licencyjne wobec polskiej firmy do końca lipca tego roku.

Bayer ma uregulować zobowiązania licencyjne wobec polskiej firmy do końca lipca tego roku.

Deloitte zaudytował wyniki finansowe producenta insuliny za 2010 r. Wynika z nich, że spółka z grupy Ryszarda Krauzego zarobiła na czysto 110,7 mln zł. To mniej, niż deklarowała w pierwszym kwartale tego roku. Wówczas Bioton podał, że zarobił 117,2 mln zł. Tak czy owak — prognoza została wykonana, bo farmaceutyczna firma zakładała, że uzyska na czysto 94 mln zł.

W marcu analityków intrygowała sprawa płatności licencyjnej Bayera dla Biotonu, wartej 123 mln zł. Chodzi o sprzedaż insuliny polskiej firmy w Chinach. Specjaliści głowili się, czy spółka tylko zaksięgowała przychód, czy już faktycznie otrzymała pieniądze. Wraz z opublikowaniem zaudytowanych wyników za ubiegły rok Bioton poinformował, że nie uzyskał do Bayera "całości płatności z tytułu należnej opłaty licencyjnej". Powód? Pojawiły się — jak to ujmuje spółka w komunikacie — nowe okoliczności. Bioton i Bayer prowadzą rozmowy, dotyczące dwóch kwestii:

uregulowania zmian porejestracyjnych dla produktów SciLin. Są one związane ze zmianami treści ulotek dla pacjenta i — jak tłumaczy spółka — wynikają z błędów redakcyjnych oraz aktualizacji treści w związku ze zmianami regulacyjnymi na rynku chińskim.

uzgodnienia przez strony sposobu utylizacji fabryki w Chinach należącej do HSBBC, spółki zależnej od Biotonu.

Polska firma zapewnia, że strony ustaliły sposób rozwiązania obu kwestii oraz harmonogram działań. Z treści komunikatu wynika, że Bioton spodziewa się jeszcze dwóch płatności licencyjnych — pierwszej w najbliższych tygodniach oraz drugiej — do końca lipca 2011 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane