Biuro Nieruchomości Północ na Targach Mieszkaniowych w Krakowie.

DI
16-09-2010, 13:57

Biuro Nieruchomości PÓŁNOC uczestniczyło w Targach Mieszkaniowych organizowanych w Krakowie w dniach 11-12 września bieżącego roku. Na temat korzyści wynikających z udziału w targach, rynku nieruchomości oraz planów rozwojowych Biura Nieruchomości PÓŁNOC, rozmawiam z Maciejem Trelą, Dyrektorem Oddziału w Biurze Nieruchomości PÓŁNOC

Stagnacja na rynku nieruchomości nie sprzyja zwiększaniu wydatków promocyjnych firmy, czy udział w targach mieszkaniowych w tej sytuacji jest Pana zdaniem uzasadniony?

Naszym celem jest dotarcie z ofertą do jak największej grupy potencjalnych nabywców. Targi to doskonała okazja do osobistego kontaktu z klientami. W naszej branży kontakt bezpośredni następuje dopiero w momencie, w którym klient wyrazi zainteresowanie konkretną ofertą. Nam zależało na przekazaniu informacji o naszych usługach również tym, którzy nie brali dotychczas pod uwagę współpracy z biurem nieruchomości  przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.

Poza promocyjną stroną udziału w targach, wykorzystaliśmy je do przedstawiania szerokiego spektrum nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży.  Obecnie mamy na przykład w ofercie sporo  własnych mieszkań w cenach poniżej 200 tys. złotych.

Czy poza tanimi mieszkaniami Biuro Nieruchomości PÓŁNOC promowało w czasie targów inne usługi lub oferty?

Tak. Chciałbym zwrócić uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze, mamy bardzo szeroką ofertę  nowych domów i mieszkań od krakowskich deweloperów. Kupując takie nieruchomości za naszym pośrednictwem, klienci nie płacą prowizji z tytułu obsługi.
Po drugie, zachęcamy właścicieli domów i mieszkań przeznaczonych do wynajmu aby skorzystali z usługi „Bezpieczny Wynajem” oferowanej przez Biuro Nieruchomości PÓŁNOC, polegającej na sprawdzeniu wiarygodności najemców.

Czy Biuro Nieruchomości PÓŁNOC podejmuje obecnie inne działania aktywizujące sprzedaż?

Przede wszystkim już w najbliższym czasie planujemy intensywny rozwój zespołu handlowego naszego biura w Krakowie. Podwojenie liczby pośredników będzie miało bezpośredni wpływ na poszerzenie oferty nieruchomości a tym samym da naszym klientom możliwość większego wyboru ofert z rynku wtórnego i pierwotnego.

Oczywiście zamierzamy uczestniczyć w kolejnych targach mieszkaniowych, które jak już wspomniałem, pozwalają na nawiązanie bezpośredniego kontaktu z klientami. Kładziemy nacisk na jakość obsługi oraz przełamywanie barier i stereotypów w kontaktach klient – pośrednik.

Jak Pan ocenia obecną sytuację na rynku nieruchomości, czy najbliższych miesiącach można spodziewać się istotnych zmian w poziomie popytu i podaży?

Po okresie wakacyjnym widać większą aktywność klientów zainteresowanych kupnem nieruchomości. W szerszej perspektywie czasowej, sytuacja na rynku jest stabilna i nie ulega dużym wahaniom zmianom. Co ciekawe, bardziej restrykcyjna polityka kredytowa banków nie przełożyła się dotychczas na ograniczenie liczby transakcji na rynku nieruchomości.

W okresie najbliższych miesięcy nie spodziewamy się istotnych zmian na rynku. Być może w przyszłym roku, wraz z wprowadzeniem wyższego podatku VAT, sytuacja ulegnie zmianie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Biuro Nieruchomości Północ na Targach Mieszkaniowych w Krakowie.