Bjoergen założyła firmę inwestycyjno-doradczą

PAP
opublikowano: 04-04-2015, 09:55

Czternastokrotna mistrzyni świata i sześciokrotna olimpijska w biegach narciarskich Norweżka Marit Bjoergen zarejestrowała firmę inwestycyjno-doradczą. "Jest to pierwszy krok do zakończenia kariery" - oceniły skandynawskie media.

35-letnia biegaczka zapowiadała, że poda termin "zdjęcia nart na zawsze" 1 kwietnia, lecz odłożyła decyzję o przynajmniej tydzień: "Wielkanoc to dobry czas na przemyślenie tej bardzo ważnej kwestii". W Norwegii święta te obchodzi się od Wielkiego Czwartku.

Marit Bjoergen na trasach narciarskich osiągnęła już wszystko - profil na portalu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) pęka w szwach. Czy w biznesie będzie podobnie?
Zobacz więcej

KARIERA JAK MARZENIE:

Marit Bjoergen na trasach narciarskich osiągnęła już wszystko - profil na portalu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) pęka w szwach. Czy w biznesie będzie podobnie? data.fis-ski.com

W marcu Norweżka zarejestrowała spółkę akcyjną, która według wpisu w rejestrze będzie się zajmować doradztwem dotyczącym motywacji i treningów, wykładami oraz inwestycjami w papiery wartościowe i nieruchomości. Nazwa firmy to Tiram Holding AS, czyli jej imię pisane od tyłu.

Według skandynawskich mediów, które nazwały od razu biegaczkę „panią prezes”, pozostają tylko dwa terminy zakończenia przez nią uprawiania sportu zawodowego.

"Może to nastąpić już teraz w kwietniu, ponieważ w przyszłym sezonie nie ma wielkich mistrzostw. Jeżeli jednak nie zdecyduje się na ten krok, będzie to oznaczało prawie pewny start w mistrzostwach świata w fińskim Lahti w 2017 roku i zimowych igrzyskach olimpijskich rok później w południowokoreańskim Pyeongchang" - ocenili eksperci kanału telewizji NRK.

Podobne zdanie ma szwedzki dziennik "Expressen": "jeżeli Bjoergen nie ogłosi zakończenia kariery teraz, to wygląda na to, że będziemy ją oglądać na trasach narciarskich przez jeszcze trzy lata".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy