BlackRock: okres nadzwyczajnych zysków na akcjach minął

opublikowano: 10-12-2019, 17:51

BlackRock, największy na świecie zarządzający aktywami ostrzegł, że tegoroczne dwucyfrowe zwroty z inwestycji w akcje będą trudne do powtórzenia w 2020 roku, głównie z powodu zakończenia luzowania przez banki centralne.

- W 2019 roku wpływ zmian polityki pieniężnej stłumił faktyczny wpływ geopolityki na nadmierne, nadzwyczajne zwroty, ale nie można na to liczyć w przyszłym roku - powiedział Scott Thiel, główny strateg rynku obligacji w BlackRock.

Jego zdaniem, w okresie późnej fazy cyklu można będzie mówić jedynie o zwrotach jednocyfrowych, w górnej granicy przedziału.

BlackRock dołączył do licznej grupy zarządzających aktywami, która jest przekonana, że w przyszłym roku zwroty z inwestycji będą ograniczone. 

- Uważamy, że po agresywnych woltach banków centralnych w 2019 roku głębie nastawienie jest już za nami i bardziej prawdopodobne jest iż banki centralne zdecydują się na pauzę przez większą część 2020 roku – powiedziała Elga Bartsch, szefowa badań makro w BlackRock Investment Institute. - Tak będzie w szczególności w przypadku Rezerwy Federalnej – dodała.  

Po dużych wzrostach w mijającym roku BlackRock zredukował rekomendację dla akcji z USA do „neutralnie”, a eurolandu do „niedoważaj”. Podwyższył rekomendację dla akcji japońskich i gospodarek wschodzących do „przeważaj”.  

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu