BM BPH PBK: spadki na GPW powinny być umiarkowane

13-09-2002, 09:43

Emocje związane z obchodami rocznicy 11 września opadły, a rynki powróciły do swej normalności. Wczoraj sesje w USA skończyły się ponad 2-procentowymi zniżkami, jeszcze większe spadki mieliśmy w Eurolandzie(m.in. obnizka prognoz Philipsa). Dziś powinno być trochę spokojniej w pierwszej części sesji, bowiem rynki zachodnie będą oczekiwać na dane makro z USA. Spadki powinny być umiarkowane. Powodem do uspokojenia nastrojów może być także wystąpienie G. Busha, które zostało zinterpretowane jako odłożenie w czasie rozpoczęcia wojny z Irakiem . Druga część sesji to dane makro i po 14.30 rozstrzygnie się na jakim poziomie zakończą notowania indeksy światowe.

WIG20 wybronił wczoraj poziom na wysokości 1083 pkt., jednak dziś zapowiada się, że spadek powinien być kontynuowany. Słabo prezentowały się spółki, które napędzały wzrosty – KGHM zszedł poniżej 11,5 złotych, spadał PKN oraz TPSA. Dziś wyznacznikiem nastrojów oprócz wymienionych spółek powinno być także PeKaO. Wczoraj uwidoczniła się na tym walorze dość duża podaż. Najważniejszym wsparciem dla indeksu pozostaje oczywiście 1042 pkt., choć dziś nie powinno być testowane (spadek musiałby wynieść aż 4 proc.). Dla poszczególnych spółek wsparcia wynoszą TPSA – 12 zł; KGHM – 11,20 zł; PKN –17,05; PeKaO –85,2 zł. Jeśli doszłoby do silniejszych przecen oznaczałoby to, że popyt jest zbyt mały aby odeprzeć atak podaży i w perspektywie najbliższych sesji znów testowalibyśmy obszar 1040-1045 pkt. na WIG20. Ciekawe jak zachowa się Elektrim – ostatnie doniesienia na linii spółka-obligatariusze nie są korzystne dla spółki, co powinno w końcu doprowadzić do realizacji krótkoterminowych zysków i spadku kursu.

BM BPH PBK S.A.

http://www.bm.bphpbk.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPH PBK: spadki na GPW powinny być umiarkowane