Boeing 777-300ER już lata z Warszawy (GALERIA)

AD
17-11-2015, 14:56

Linie lotnicze Emirates wprowadziły nowy samolot do obsługi stałego połączenia na trasie Warszawa-Dubaj – szerokokadłubowy boeing 777-300ER, czyli największy na świecie samolot dwusilnikowy. To także największy obecnie samolot latający z polskich lotnisk.

Na jego pokładzie obowiązuje podział 3-klasowy: oprócz 352 miejsc w standardowych klasach ekonomicznej i biznes wprowadzono 8 miejsc w klasie pierwszej, w której pasażerowie mają do dyspozycji własną kabinę z miejscem do leżenia i luksusowym wyposażeniem. Dodatkowo pasażerowie obu droższych klas dostają w cenie biletu przejazd luksusową limuzyną na- i z lotniska.

Siedzenia w klasie biznes
Wyświetl galerię [1/6]

Siedzenia w klasie biznes

pozwalają na całkowite rozłożenie do pozycji leżącej AD

Średnia cena biletu w obie strony w najdroższej klasie to 10 tys. zł, ale promocje pozwalają obniżyć ją do ok. 7,5 tys.

– W okresie od lutego 2013 do października 2015 r. pomiędzy Warszawą i Dubajem podróżowało naszymi liniami 400 tys. pasażerów, a zapotrzebowanie stale rośnie. Wprowadzenie tego samolotu oznacza zwiększenie oferowanych przez nas miejsc o 1722 tygodniowo oraz jeszcze wyższy komfort podróży – mówił podczas prezentacji samolotu dziennikarzom Maciej Pyrka, country manager Emirates na Polskę.

Dumy nie krył również szef PPL Michał Kaczmarzyk, dla którego skierowanie takiej maszyny do obsługi połączenia z Polski oznacza wzrost pozycji Lotniska Chopina jako jednego z najważniejszych portów lotniczych Europy Środkowej.

Loty tą maszyną odbywają się codziennie: z Warszawy samolot startuje o 13:40, zaś z Dubaju w kierunku stolicy Polski o 7:30 lokalnego czasu. Statystyki Emirates pokazują, że Polacy polubili to połączenie jako możliwość transferu do bardziej egzotycznych kierunków takich jak Tajlandia (Bangkok), Mauritius (Port Louis) czy Sri Lanka (Kolombo).

Linia liczy, że polubią również nowe połączenie Dubaj-Panama, które Emirates planują uruchomić 1 lutego 2016 r. i które będzie najdłuższym bezpośrednim połączeniem lotniczym świata, bo trwającym aż 17 h 35 min.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Boeing 777-300ER już lata z Warszawy (GALERIA)