Czytasz dzięki

Borys: połączenie Pekao i mBanku pozwoliłoby na synergie

opublikowano: 05-12-2019, 10:47

Szef PFR Paweł Borys uważa, że połączenie Banku Pekao i mBanku pozwoliłoby na osiągnięcie efektu synergii, informuje Reuters.

Agencja przypomina, że Polski Fundusz Rozwoju (PFR) ma 12,8 proc. akcji Banku Pekao.

Paweł Borys
Zobacz więcej

Paweł Borys fot. Marek Wiśniewski

- Myślę, że z perspektywy akcjonariusza Pekao potencjalne połączenie Pekao i mBanku mogłoby przynieść większe korzyści niż poprzednio analizowana transakcja z Alior Bankiem, gdzie byliśmy sceptyczni – powiedział Reutersowi Borys.

Szef PFR zwrócił uwagę, że połączenie Pekao i mBanku pozwoliłoby osiągnąć synergie w działalności, „szczególnie w sferze technologii”. Borys dodał, że to od Pekao i jego największego akcjonariusza, PZU, zależy decyzja o transakcji.

W drugiej połowie września niemiecki Commerzbank poinformował o zamiarze wyjścia z mBanku, którego ma 69,3 proc. akcji wycenianych na ok. 2 mld EUR. Na początku listopada ówczesny prezes Pekao Michał Krupiński mówił, że bank analizuje możliwość przystąpienia do transakcji. Niespełna tydzień temu Krupiński zrezygnował jednak ze stanowiska. Wśród potencjalnych kandydatów do przejęcia mBanku wymienia się m.in. PKO BP i austriacki Erste Bank.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane