Borys: połączenie Pekao i mBanku pozwoliłoby na synergie

opublikowano: 05-12-2019, 10:47

Szef PFR Paweł Borys uważa, że połączenie Banku Pekao i mBanku pozwoliłoby na osiągnięcie efektu synergii, informuje Reuters.

Agencja przypomina, że Polski Fundusz Rozwoju (PFR) ma 12,8 proc. akcji Banku Pekao.

Paweł Borys
fot. Marek Wiśniewski

- Myślę, że z perspektywy akcjonariusza Pekao potencjalne połączenie Pekao i mBanku mogłoby przynieść większe korzyści niż poprzednio analizowana transakcja z Alior Bankiem, gdzie byliśmy sceptyczni – powiedział Reutersowi Borys.

Szef PFR zwrócił uwagę, że połączenie Pekao i mBanku pozwoliłoby osiągnąć synergie w działalności, „szczególnie w sferze technologii”. Borys dodał, że to od Pekao i jego największego akcjonariusza, PZU, zależy decyzja o transakcji.

W drugiej połowie września niemiecki Commerzbank poinformował o zamiarze wyjścia z mBanku, którego ma 69,3 proc. akcji wycenianych na ok. 2 mld EUR. Na początku listopada ówczesny prezes Pekao Michał Krupiński mówił, że bank analizuje możliwość przystąpienia do transakcji. Niespełna tydzień temu Krupiński zrezygnował jednak ze stanowiska. Wśród potencjalnych kandydatów do przejęcia mBanku wymienia się m.in. PKO BP i austriacki Erste Bank.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane