Bosch ma czujnik, który może przyspieszyć rozwój autonomicznych aut

opublikowano: 02-01-2020, 10:21

Niemiecki koncern Robert Bosch zapowiedział zaprezentowanie w przyszłym tygodniu na CES w Las Vegas czujnika, który pozwoli obniżyć istotnie koszt technologii autonomicznych samochodów, informuje Reuters.

Bosch ujawnił, że opracowany przez niego czujnik pozwalający na trójwymiarową obserwację drogi, działa zarówno na długim, jak i na krótkim dystansie, tak na autostradzie jak i w otoczeniu miejskim.

Reuters przypomina, że technologia Lidar, jest w obecnej postaci wciąż zbyt droga do szerokiego zastosowania w autach. Obniżenie kosztów czujników pozwoliłoby jednak to zmienić.

Bosch nie przedstawił ram czasowych, ceny czy szczegółów technologicznych swojego rozwiązania Lidar, ale rzecznik niemieckiego koncernu powiedział, że pracuje on nad wprowadzeniem czujników do produkcji i koncentruje się na  „dostępnej” i dedykowanej masowemu produkcji technologii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane