Bosch ma czujnik, który może przyspieszyć rozwój autonomicznych aut

opublikowano: 02-01-2020, 10:21

Niemiecki koncern Robert Bosch zapowiedział zaprezentowanie w przyszłym tygodniu na CES w Las Vegas czujnika, który pozwoli obniżyć istotnie koszt technologii autonomicznych samochodów, informuje Reuters.

Bosch ujawnił, że opracowany przez niego czujnik pozwalający na trójwymiarową obserwację drogi, działa zarówno na długim, jak i na krótkim dystansie, tak na autostradzie jak i w otoczeniu miejskim.

Reuters przypomina, że technologia Lidar, jest w obecnej postaci wciąż zbyt droga do szerokiego zastosowania w autach. Obniżenie kosztów czujników pozwoliłoby jednak to zmienić.

Bosch nie przedstawił ram czasowych, ceny czy szczegółów technologicznych swojego rozwiązania Lidar, ale rzecznik niemieckiego koncernu powiedział, że pracuje on nad wprowadzeniem czujników do produkcji i koncentruje się na  „dostępnej” i dedykowanej masowemu produkcji technologii.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy