Bosch rezygnuje z udostępniania elektrycznych skuterów

opublikowano: 26-11-2019, 12:13

Bosch ogłosił, że po trzech latach kończy działalność spółki zależnej Coup. Najpierw w Berlinie, a następnie w Paryżu i Madrycie.

Start-up udostępniał elektryczne skutery. Ma zakończyć działalność do końca roku. Rzeczniczka niemieckiego koncernu tłumaczy decyzję „skrajnie konkurencyjnym” rynkiem. Bosch sygnalizował także wysokie koszty usługi udostępniania elektrycznych skuterów w porównaniu do innych współdzielonych pojazdów. Chodzi m.in. o konieczność przechowywania ich w zimę, kiedy jazda jest zbyt niebezpieczna.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Zdecydowaliśmy, że nie będziemy strategicznie prowadzić działalności w zakresie usług mobilności dla klientów końcowych -  powiedziała rzeczniczka Bosch gazecie Berliner Morgenpost.

Zaznaczyła, niemiecka spółka nadal zamierza dostarczać rozwiązania mobilne takim firmom jak Uber, czy Lyft.

- Ale nauczyliśmy się, że sami niekoniecznie musimy być dostawcą usług mobilności - dodała.

Bosch korzystał z ok. 5 tys. skuterów Gogoro, tajwańskiej produkcji. Zapowiedział, że będzie trzymał je w magazynie dopóki nie zdecyduje, co dalej z nimi zrobić. Nie sprzeda ich, bo nie są dostosowane do ładowania z wykorzystaniem dostępnych w Europie urządzeń.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, yahoo.co.uk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy