Bracia Giuliani zarabiają miliardy dzięki firmie farmaceutycznej

  • Paweł Makosz
opublikowano: 17-02-2021, 15:21

Germano i Giammaria Giuliani zbili fortunę na lekarstwach na wypadanie włosów, niestrawność i nadwrażliwość skóry. Jednak to dzięki inwestowaniu w inne firmy medyczne ich kapitał cały czas rośnie.

Około sto lat temu pradziadek braci wynalazł ziołowy środek wspomagający trawienie - Amaro Giuliani. Pomimo ogromnego sukcesu, to nie za sprawą tego syropu majątki mieszkających w Monako i Szwajcarii biznesmenów są łącznie warte około 4,5 mld USD.

Największy przychód przyniosła im inwestycja w Royalty Pharme. To przedsiębiorstwo zajmujące się kupowaniem tantiem farmaceutycznych od instytucji akademickich, szpitali badawczych oraz producentów leków.

W ciągu ostatnich pięciu lat wkład w firmę zwrócił się o co najmniej 250 proc. Wartość udziałów posiadanych przez Germano i Gianmarię Giulianich jest aktualnie szacowana na 3 mld USD.

– To tak, jakbyś miał firmę farmaceutyczną bez obciążeń firmy farmaceutycznej. Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się urosnąć od zera do takiego rozmiaru działalności - powiedział 48-letni Germano.

Całkowita wartość rynkowa Royalty Pharmy wynosi obecnie ok. 29 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane