Brexit: najnowszy sondaż pokazuje równy podział głosów

opublikowano: 22-06-2016, 18:22

Odsetek Brytyjczyków opowiadających się za wyjściem z Unii Europejskiej jest niemal równy odsetkowi tych, którzy są za pozostaniem, wynika sondażu przeprowadzonego przez Opinium.

Sondaż internetowy przeprowadzony przez Opinium pokazał, że za Brexitem jest 45 proc. Brytyjczyków. Za pozostaniem w Unii opowiedziało się 44 proc. 

Zobacz więcej

fotolia.pl

Sondaż przeprowadzono w dniach 20-22 czerwca. Uczestniczyło w nim 3011 osób. informuje Opinium.

Po publikacji sondażu funt brytyjski zmniejszył swoje umocnienie wobec dolara. Wcześniej był najsilniejszy od 5 miesięcy.

Inny internetowy sondaż, przeprowadzony przez TNS w dniach 16-22 czerwca wśród 2320 dorosłych Brytyjczyków, pokazał poparcie dla wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii wynoszące 43 proc. Poparcie dla pozostania w Unii wynosiło 41 proc.

Komisja Wyborcza informowała, że zarejestrowała się rekordowa liczba 46,5 mln Brytyjczyków chcących wziąć udział w referendum.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Brexit: najnowszy sondaż pokazuje równy podział głosów