Brytyjczycy inwestują w polskie matryce poligraficzne

opublikowano: 19-09-2021, 17:04

Arden Engraving wyłoży milion euro na rozwój mocy Stamp Systems – rodzimej firmy oferującej m.in. narzędzia dla sektora opakowań.

Brytyjski Arden Engraving i polski Stamp Systems połączyli siły, by rozszerzyć skalę działalności w Europie. Pierwszy z nich tworzy od dwóch dekad tłoczenia i narzędzia do tłoczenia folią na gorąco dla producentów opakowań i etykiet m.in. z Niemiec i USA. Drugi natomiast to powstały w 2019 r. producent kompleksowych narzędzi i matryc poligraficznych dla sektora opakowań, zatrudniający 20 osób. Spółka informuje, że Brytyjczycy zainwestują w jej nowe maszyny oraz technologie 1 mln EUR i podkreśla, że to gigantyczna inwestycja w jej branży.

– Dzięki współpracy z Arden następuje obustronna wymiana technologiczna, poszerzenie oferty naszej firmy oraz początek nowych projektów rozwojowych, które w przyszłości zaowocują kolejnymi hitami rynkowymi, takimi jak nasza innowacyjna technologia Stamp_plast – mówi cytowany w komunikacie Marcin Rudziakowicz, prezes Stamp Systems.

Wśród planowanych innowacyjnych projektów wynikających z partnerstwa firmy wymieniają rozwój matryc i patryc z tworzywa Stamp_plast i silikonu, wykorzystanie technologii laserowej do tłoczenia matryc 3D oraz automatyzację części procesów produkcyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane