Brzeski szpital wypowiedział umowę na część usług

PAP, DI
opublikowano: 16-11-2019, 14:12

Prowadzone przez powiat Brzeskie Centrum Medyczne wypowiedziało umowę na prowadzenie opieki psychiatrycznej i leczenie uzależnień - poinformował opolski NFZ.

Jak poinformowała Barbara Pawlos, rzecznik opolskiego oddziału NFZ, Brzeskie Centrum Medyczne wypowiedziało umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej – opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, który upłynie z dniem 31 stycznia 2020 r. Decyzja brzeskiego szpitala o ograniczeniu działalności m.in. przez likwidację oddziału psychiatrycznego, nocnej i świątecznej pomocy w pobliskim Grodkowie to efekt rosnącego zadłużenia.

"Większość osób z zaburzeniami psychicznymi nie jest i nie musi być leczona w warunkach stacjonarnych. Opieka psychiatryczna powinna umożliwić większą integrację osób z zaburzeniami psychicznymi ze społeczeństwem poprzez zwiększenie opieki środowiskowej. W związku z powyższym pacjenci naszego województwa mogą czuć się bezpiecznie, a opieka psychiatryczna środowiskowa zabezpiecza obszar całego województwa, w tym również powiatu brzeskiego. Pacjentami zajmuje się Zespół Leczenia Środowiskowego, w skład którego wchodzą lekarze psychiatrzy, psychologowie, psychoterapeuci, pielęgniarki" - informuje rzecznik NFZ.

NFZ przypomina, że na terenie powiatu brzeskiego znajdują się również 3 poradnie zdrowia psychicznego, które prowadzą terapie w warunkach ambulatoryjnych i domowych.

Jednocześnie, jak informuje NFZ, do końca miesiąca szpital w Głubczycach przedłuży zawieszenie działalności oddziału pediatrycznego, a szpital w Kędzierzynie-Koźlu oddziału neurologicznego. W obydwu przypadkach powodem zawieszenia działalności oddziałów jest brak odpowiedniej obsady lekarskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane