BŚ: Są środki na sfinansowanie projektu kanału Morze Czerwone-Morze Martwe

Polska Agencja Prasowa SA
05-07-2005, 16:50

Jordania, Izrael i Autonomia Palestyńska osiągnęły porozumienie z donatorami w sprawie sfinansowania studium wykonalności gigantycznego projektu kanału Morze Czerwone-Morze Martwe - podał w poniedziałek w Paryżu Bank Światowy.

Jordania, Izrael i Autonomia Palestyńska osiągnęły porozumienie z donatorami w sprawie sfinansowania studium wykonalności gigantycznego projektu kanału Morze Czerwone-Morze Martwe - podał w poniedziałek w Paryżu Bank Światowy.

Studium wykonalności projektu to opis możliwości technicznych, finansowych i organizacyjnych realizacji inwestycji. Pozwala ono na określenie rentowności finansowej i ekonomicznej, a w rezultacie na jasne uzasadnienie celu realizacji projektu.

Studium to przeanalizuje wykonalność transferu wody z Morza Czerwonego w stronę Morza Martwego, aby powstrzymać obniżanie się poziomu wód Morza Martwego, wynoszące około metra rocznie - dodał w komunikacie Bank Światowy.

Wybudowanie takiego kanału w regionie cierpiącym na brak wody miałoby duże znaczenie dla poprawy stosunków wodnych.

Praca nad studium wykonalności zajmie dwa lata. Jego koszt to 15,5 mln dolarów, które wyłożą Japonia, Stany Zjednoczone i kraje europejskie: Francja, Włochy, Norwegia i Szwecja.

Według Banku Światowego, sama tylko Francja potwierdziła, że jej udział w sfinansowaniu studium wyniesie 3 mln euro. Inne kraje, które zgodziły się sfinansować studium mają do końca lata potwierdzić wysokość swego zaangażowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / BŚ: Są środki na sfinansowanie projektu kanału Morze Czerwone-Morze Martwe