Burmistrz NYC oferuje kupony na burgera dla osób, które się zaszczepią

  • Paweł Makosz
opublikowano: 13-05-2021, 17:59

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio zaoferował kupony na burgera lub kanapkę Shake Shack dla osób, które się zaszczepią. Zjednoczone Emiraty Arabskie zezwoliły na zastosowanie szczepionki Pfizer-BioNTech u osób w wieku od 12 do 15 lat

Adobe Stock

Raport ze świata - walka z pandemią koronawirusa

Filipiny Zmniejszają restrykcje w Manili.

Obszar metropolitalny Manili i okolicznych prowincji przejdzie na drugi, najniższy poziom restrykcji zwany "ogólną kwarantanną społeczną". Złagodzenie przepisów dla regionu, który jest motorem gospodarczym kraju, następuje po większym niż oczekiwano skurczeniu się gospodarki w ostatnim kwartale.

De Blasio: Burger, kanapka za szczepionkę

Burmistrz Nowego Jorku, Bill de Blasio, powiedział, że osoby, które zaszczepią się, otrzymają voucher na burgera lub kanapkę od Shake Shack. Osoby już zaszczepione będą mogły otrzymać darmową porcję frytek po okazaniu karty szczepień.

Domy opieki w Kolorado zostały zaatakowane

Ogniska COVID-19 coraz częściej dotykają domy opieki w Kolorado. Przypadki jest więcej również w zakładach opieki i szkołach podstawowych.

ZEA zezwala na stosowanie Pfizer-BioNTech u nastolatków

Zjednoczone Emiraty Arabskie zezwoliły na stosowanie szczepionki Pfizer-BioNTech w wieku od 12 do 15 lat, w oparciu o badania kliniczne i ocenę lokalną, podała państwowa agencja prasowa WAM. Przy około 11,4 milionach podanych szczepionek, ZEA będą w stanie objąć 75 proc. populacji w ciągu kolejnych dwóch miesięcy.

Serbskie zachęty do szczepień za gotówkę działają

Zobowiązanie serbskiego rządu do płacenia 3 tys. dinarów (31 dolarów) osobom otrzymującym szczepionki pomogło przyspieszyć szczepienia do prawie 24 tys. osób dziennie z około 8 tys.zanim oferta została ogłoszona

Angola zatwierdza pojedynczą dawkę Sputnik Light

Ministerstwo Zdrowia Angoli zatwierdziło użycie pojedynczej dawki rosyjskiej szczepionki Sputnik Light przeciwko koronawirusowi, jak podał Rosyjski Fundusz Inwestycji Bezpośrednich.

Sputnik Light jest pierwszym składnikiem dwudawkowej szczepionki Sputnik, którą Angola zatwierdziła w marcu, powiedział fundusz w oświadczeniu. Rosyjski państwowy fundusz majątkowy wsparł rozwój szczepionki i jest odpowiedzialny za jej międzynarodowe wprowadzenie.

Seszele twierdzą, że liczba przypadków COVID-19 maleje

Seszele, które zaszczepiły większą część swojej populacji przeciwko COVID-19 niż jakikolwiek inny kraj, potwierdziły, że gwałtowny wzrost przypadków choroby łagodzi się.

Chiny powołują nowy organ ds. zdrowia

Nowe Krajowe Biuro ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób opracuje politykę dotyczącą kontroli chorób zakaźnych i zapewni wytyczne dotyczące nadzoru epidemii.

Liczba zachorowań w Niemczech nadal spada

Liczba nowych zachorowań w Niemczech nadal spada, w czwartek odnotowano 6,590 przypadków. Niemieckie władze stają się coraz bardziej optymistyczne, że największa gospodarka Europy może poluzować ograniczenia, w tym dotyczące spożywania posiłków na świeżym powietrzu i turystyki krajowej.

Nowe przypadki w Tokio

W Tokio odnotowano w czwartek 1,010 nowych przypadków zachorowań, a średnia 7-dniowa wzrasta. Północna prefektura Hokkaido prowadzi "ostrożne rozważania" na temat tego, czy zwrócić się do rządu centralnego o ogłoszenie stanu wyjątkowego w związku z rosnącą liczbą zachorowań na wirusy, donosi NHK.

Indie w chaosie

W Indiach odnotowano ponad 300 tys. nowych potwierdzonych przypadków COVID-19 przez 22. dzień z rzędu. Całkowita liczba potwierdzonych przypadków wirusa wynosiła 23,7 mln. W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 362 727 nowych przypadków i 4 120 potwierdzonych zgonów, co zwiększyło liczbę ofiar śmiertelnych do 258 317.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane