Bydgoszcz otwiera drogę do wielkiej inwestycji Makrum

DI
opublikowano: 07-01-2010, 12:02

Na terenach należących do giełdowych zakładów ma de facto powstać nowa dzielnica miasta.

Bydgoszcz zapaliła zielone światło dla realizacji dużego kompleksu biurowo-hotelowo-handlowego. W ostatnich dniach grudnia Rada Miasta zaaprobowała zmianę w zabudowie części miasta w której obecnie mieszczą się zakłady Makrum.
- To niepowtarzalna okazja, aby w centrum dużego miasta w Polsce zaprojektować i wybudować od podstaw i według jednolitej koncepcji nową dzielnicę miasta. Mamy już przygotowany projekt, więc sądzę że będziemy mogli w dość nieodległym czasie informować o kolejnych decyzjach w sprawie tej inwestycji. Szacujemy, że wartość inwestycji będzie miała poziom 500 mln zł. To będzie olbrzymi impuls rozwojowy dla całej Bydgoszczy - mówi Rafał Jerzy, prezes Makrum.
Powierzchnia samego tylko centrum handlowego będzie o blisko jedną piątą większa od warszawskiej Galerii Mokotów i będzie jednocześnie piata pod względem wielkości w całej Polsce.
Prezes Makrum poinformował, że obecnie zarząd kompletuje listę partnerów z którymi będzie współpracował przy tej inwestycji.
- Mimo niedawnego zastoju na rynku budowlanym zainteresowanie tym projektem jest olbrzymie. Wpływa na nie fakt, że w tej inwestycji nie występuje ryzyko nabycia drogich terenów, bo te są własnością Makrum oraz fakt, że w Bydgoszczy nie ma podobnego projektu, a dostępna powierzchnia handlowa jest znacznie mniejsza niż w porównywalnych miastach – ocenia Rafał Jerzy.
Nowy projekt oznacza przeniesienie części produkcyjnej zakładów Makrum poza Bydgoszcz.

None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane