Były menedżer pójdzie do więzienia, bo stracił 143 mln CHF klientów

opublikowano: 09-02-2018, 12:14
aktualizacja: 09-02-2018, 12:15

Patrice Lescaudron został skazany na 5 lat więzienia, bo stracił 143 mln CHF kiedy zarządzał majątkiem klientów Credit Suisse Group jednocześnie sam wzbogacając się o 30 mln CHF.

Lescaudron miał brać pieniądze klientów szwajcarskiego banku aby pokrywać rosnące straty ze swoich inwestycji.

Credit Suisse
Credit Suisse
Bloomberg

- Pomyłki popełnione przez oskarżonego są poważne i trwały przez osiem lat – oświadczyła sędzia Alexandra Banna podczas odczytywania wyroku. – Jego motywacje były egoistyczne, kierowała nimi żądza zysków – dodała.

Wyrok kończy trwającą dwa lata sprawę Lescaudrona, który jakoby był „gwiazdą” w dziale zarządzania majątkiem w Credit Suisse. Prokuratorzy ustalili, że dokonywał on nieautoryzowanych transakcji i fałszował zlecenia zakupu aby ukryć straty klientów. Jego działania, trwające ponad sześć lat, nie wyszły na jaw dopóki nie wygenerował potężnej straty kiedy w 2015 roku błędnie „postawił” na jedną z amerykańskich spółek farmaceutycznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane