Były prezes PZU w drużynie Cornerstone

opublikowano: 15-09-2020, 22:00

Andrzej Klesyk został partnerem zarządzającym w Cornerstone Partners. Zespół wzmocnili także Andrzej Rojek, Eyal Litwin i Piotr Zajączkowski.

Cornerstone Partners, spółka z sektora private equity, szykuje się do nowych, zakrojonych na skalę europejska projektów. Pierwszy krok w ich kierunku: mocne wzmocnienie zespołu. Firma do współpracy zaprosiła Andrzeja Klesyka, byłego, wieloletniego prezesa PZU. Do Cornerstone wchodzi w roli partnera zarządzającego. Będzie nadzorował działania podnoszące wartość portfela inwestycyjnego spółki. Dobrze znany w środowisku biznesowym menedżer, poza prezesurą w PZU ma na zawodowym koncie także m.in. udział w tworzeniu Inteligo, internetowego banku przejętego przez PKO Bank Polski, czy współpracę z firmami doradczymi McKinsey i The Boston Consulting Group.

NOWE WYZWANIE:
NOWE WYZWANIE:
Andrzej Klesyk, znany na krajowym rynku menedżer, otwiera kolejny zawodowy rozdział. Wchodzi do struktur firmy zarządzającej inwestycjami private equity.
Fot. WM

W nowym zadaniu wspierać będzie go Andrzej Rojek, jeden z założycieli, funduszu hedgingowego Lydian Asset Management, którego wartość aktywów sięga ponad 3 mld USD. W przeszłości zawodowo był związany m.in. z firmami Merrill Lynch i Bankers Trust. W Cornerstone Partners jako „starszy partner” będzie odpowiadał za doradztwo strategiczne firm portfelowych, relacje inwestorskie i pozyskiwanie kapitału na dalsze inwestycje.

Odpowiedzialność za nową platformę biurową Cornerstone Prime Properties i projekty z obszaru prywatnego sektora najmu (private rental sector) weźmie na siebie natomiast Eyal Litwin. Dotychczas związany był z firmą z Adgar z sektora nieruchomości komercyjnych, w której przez wiele lat pełnił funkcje wiceprezesa ds. technologii i dyrektora generalnego na Polskę. Do kadry menedżerskiej Cornerstone dołączył ponadto Piotr Zajączkowski, związany wcześniej m.in. InterCars i Multimedia Polska. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu procesami fuzji i akwizycji. Zajmie się analizą potencjalnych transakcji i organizacją finansowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane