Czytasz dzięki

ByteDance próbuje zablokować w sądzie w USA decyzję Trumpa o zakazie TikToka

opublikowano: 24-09-2020, 06:32

ByteDance, chiński właściciel TikToka chce, aby sędzia federalny wstrzymał ogłoszony przez prezydenta Donalda Trumpa nakaz wycofania aplikacji z USA w najbliższy weekend.

W pozwie złożonym w sądzie w Waszyngtonie ByteDance przedstawia podobne argumenty jak te, które znalazły się w pozwie WeChat i pozwoliły uniknąć zablokowania chińskiej aplikacji w USA w miniony weekend. ByteDance przekonuje, że zakaz TikToka przekracza uprawnienia rządu USA.

- TikTok dokonał nadzwyczajnego wysiłku, próbując usatysfakcjonować ciągle zmieniające się żądania rządu i usunąć obawy dotyczące bezpieczeństwa narodowego – głosi pozew ByteDance.

Chińska spółka podkreśla, że w przypadku nieuzyskania wstrzymania decyzji z 6 sierpnia, poniesie „nienaprawialne szkody”.

Administracja Donalda Trumpa przekonuje, że gromadzenie danych Amerykanów przez TikTok i WeChat stanowi zagrożenie bezpieczeństwa narodowego. Prezydent zażądał przekazania "w amerykańskie ręce" kontroli nad biznesem TikToka w USA. Choć pojawiły się informacje, że ByteDance dogadał się w tej sprawie z Oracle i Walmartem, to sytuacja wciąż jest niejasna i obie strony wysyłają sprzeczne komunikaty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane