Czytasz dzięki

Cacek kupił 2,5 mln akcji Sfinksa, gotów nabyć kolejne 3 mln

  • DI
opublikowano: 11-07-2019, 19:29
aktualizacja: 12-07-2019, 10:46

Sfinks poinformował o podpisaniu z prezesem i głównym akcjonariuszem Sylwestrem Cackiem umowy na objęcie 2,5 mln akcji serii P.

Cacek przyjął także ofertę spółki na objęcie kolejnych 3 mln sztuk akcji. 

Sylwester Cacek to wiodący akcjonariusz Sfinksa.
Zobacz więcej

Rozgrywający:

Sylwester Cacek to wiodący akcjonariusz Sfinksa. Marek Wiśniewski

- Podpisałem umowę nabycia akcji o wartości 2,5 mln zł, a jednocześnie podtrzymuję swoją gotowość do objęcia wszystkich oferowanych w ramach emisji walorów, na które nie zapiszą się inni inwestorzy. Dlatego przyjąłem ofertę złożoną formalnie przez spółkę na kolejne 3 mln akcji. Na tym etapie jednak nie została w tym zakresie podpisana umowa, by nie zamykać drogi uprawnionym inwestorom, którzy chcieliby jeszcze wziąć udział w tej emisji  - powiedział cytowany w komunikacie spółki Sylwestek Cacek. - Widzimy zainteresowanie akcjami Sfinksa, co potwierdza też dokonana już wpłata na 0,5 mln zł – dodał.  

Sfinks zobowiązał się w umowie z bankiem do podwyższenia kapitału zakładowego o co najmniej 5,5 mln zł.  W ramach emisji akcji serii P spółka zaoferowała od 2 do 6 mln akcji. Prawo pierwszeństwa do objęcia nowych akcji posiadają akcjonariusze z udziałem co najmniej 1 proc. w kapitale spółki. Termin na zawarcie umów objęcia walorów, a także dokonywanie wpłat za akcje, mija 29 lipca 2019.

Sfinks Polska, spółka zarządzająca 182 lokalami gastronomicznymi działającymi pod szyldami Sphinx, Piwiarnia Warki, Chłopskie Jadło i WOOK, chce do 2022 roku mieć co najmniej 400 lokali, a także nawiązać współpracę z nie mniej niż 1000 punktów gastronomicznych w ramach programu afiliacyjnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane