Czytasz dzięki

Cakalotos: Ateny oczekują elastyczności od kredytodawców

PAP
opublikowano: 30-06-2015, 14:11

Ateny oczekują od kredytodawców większej elastyczności w najbliższych dniach - oświadczył we wtorek główny grecki negocjator, sugerując, że Grecja ma nadzieję na zawarcie w ostatniej chwili porozumienia, zapobiegającego jej wyjściu ze strefy euro.

"Co więc grecki rząd sądzi o proponowanej elastyczności instytucji (kredytodawców)? To byłby wspaniały pomysł" - podkreślił w oświadczeniu Euklid Cakalotos, który kieruje rozmowami strony greckiej z kredytodawcami. "Oczekujemy większej elastyczności w nadchodzących dniach" - dodał.

Cakalotos dodał, że planowane na niedzielę referendum, w którym Grecy mają się wypowiedzieć w sprawie warunków pomocy, jest częścią procesu negocjacyjnego, a nie substytutem rozmów.

W oświadczeniu podsumowującym ostatnie miesiące negocjacji Cakalotos uznał, że przyjęcie propozycji międzynarodowych kredytodawców nie doprowadziłoby do poprawy gospodarki Grecji.

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker przedstawił premierowi Grecji Aleksisowi Ciprasowi propozycję osiągnięcia w ostatniej minucie porozumienia w sprawie programu pomocowego. Według przedstawicieli greckiego rządu Cipras rozmawiał we wtorek przez telefon z Junckerem oraz z szefem Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane