Capital Economics: bitcoin jest bezwartościowy

opublikowano: 09-04-2018, 10:48
aktualizacja: 09-04-2018, 10:53

W najbliższych miesiącach można spodziewać się znacznie słabszych notowań bitcoina w porównaniu z innymi klasami aktywów, uważają analitycy Capital Economics.

Analitycy uważają, że należy oczekiwać końca silniejszej korelacji między notowaniami bitcoina i S&P500, widocznej od grudnia ubiegłego roku, kiedy najpopularniejsza kryptowaluta osiągała największą wartość.

- Korelacja bitcoina z cenami akcji wzmocniła się ostatnio, ale myślimy, że to tylko zjawisko tymczasowe. Nadal uważamy, że bitcoin jest zasadniczo bezwartościowy, co oznacza, że prawdopodobnie będzie notowany dużo gorzej niż inne aktywa w nadchodzących miesiącach – głosi raport Capital Economics.

Analitycy uważają, że korelacja miedzy bitcoinem i rynkiem akcji była w znacznym stopniu przypadkowa, bo spowodowała ją seria przecen związanych ze specyficznymi wydarzeniami, jak zakazanie klientom przez niektóre banki handlu kryptowalutami, wzmożone zainteresowanie nimi ze strony regulatorów, czy wprowadzenie zakazu reklam wirtualnych pieniędzy przez największe platformy internetowe.  

- Głównym czynnikiem powodującym spadek ceny bitcoina będzie prawdopodobnie to, że stanie się coraz bardziej jasne iż nie jest on wiarygodną długoterminowo alternatywą dla konwencjonalnych walut – twierdzi Capital Economics.

W poniedziałek bitcoin drożeje o 1,85 proc. do 7155,63 USD. Jest o 47 proc. tańszy niż na początku roku, ale 491 proc. droższy niż rok temu i ponad 2800 proc. droższy niż 3 lata temu.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, finance.yahoo.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Capital Economics: bitcoin jest bezwartościowy