CBA o możliwości przestępstwa w orzeczeniach Komisji Majątkowej

DI, PAP
21-02-2011, 13:14

CBA powiadomiło Prokuraturę Generalną, że  mogło dojść do popełnienia przestępstwa w 11 orzeczeniach Komisji Majątkowej - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik biura Jacek Dobrzyński.

Jak wyjaśnił zawiadomienie, które zostało skierowane przez szefa biura Pawła Wojtunika do prokuratury, dotyczy zarówno niegospodarności jak i przekroczenia uprawnień i poświadczenia nieprawdy w orzeczeniach Komisji Majątkowej.

Dobrzyński dodał, że wątpliwości CBA, które od października 2010 r. szczegółowo analizowało działalność komisji, wzbudził m.in. fakt przekazywania nieruchomości instytucjom, które nie miały prawa do ich posiadania, a także zwracania nieruchomości, które nie powinny być zwracane w myśl obowiązujących przepisów. Agenci biura ustalili też, że mogło dochodzić do sporządzania wycen zwracanego majątku z naruszeniem prawa.

Obecnie toczą się dwa śledztwa dotyczące orzeczeń Komisji Majątkowej - jedno prowadzi warszawska prokuratura apelacyjna, drugie prokuratura w Gliwicach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / CBA o możliwości przestępstwa w orzeczeniach Komisji Majątkowej