Według najnowszego sondażu CBOS, głowie państwa ufa 65 proc. badanych; brak zaufania do Komorowskiego deklaruje 15 proc. badanych.
Drugie miejsce w rankingu zaufania zajął w lutym szef SLD, któremu ufa 51 proc. badanych (wzrost o 1 punkt proc. w porównaniu ze styczniem), a nie ufa 14 proc. (bez zmian w porównaniu z minionym miesiącem).
Pod względem liczby pozytywnych ocen Napieralski wyprzedził w lutym premiera oraz szefa MSZ. Jak zauważa CBOS, awans na drugie miejsce przewodniczący SLD zawdzięcza jednak przede wszystkim pogorszeniu ocen Tuska i Sikorskiego, przy utrzymujących się dobrych własnych notowaniach.
Premier i minister spraw zagranicznych cieszą się w lutym takim samym poziomem zaufania - uzyskali po 47 proc. deklaracji zaufania. Szefowi rządu nie ufa jednak ponad dwukrotnie więcej osób (34 proc.) niż szefowi MSZ (16 proc.).
W porównaniu do stycznia zaufanie do premiera spadło o 5 punktów proc., a o 4 punkty proc. wzrosła nieufność wobec niego. Sikorskiemu przed miesiącem ufało o 4 punkty proc. więcej osób; o 3 punkty proc. mniej badanych deklarowało w styczniu brak zaufania do szefa MSZ.
Prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu ufa 27 proc. ankietowanych (spadek o 4 punkty proc.). Brak zaufania do szefa PiS deklaruje 56 proc. respondentów, co czyni go zdecydowanym liderem rankingu nieufności. W styczniu Kaczyńskiemu nie ufało 51 proc. badanych.
CBOS przeprowadził sondaż w dniach 3-9 lutego na liczącej 1002 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.(PAP)